• heart.jpg
  • slide1.jpg

Aktywne lato : rowerem po ziemi iłowskiej i słubickiej

6 czerwca grupa dzieci wraz z opiekunem, wzięła udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej. Z Giżyc wyruszyliśmy rowerami o godzinie 9.20 do Iłowa, gdyż Rajd rozpoczynał się o 10.00 przy Kościele Parafialnym w Iłowie od poświęcenia rowerów i krótkiej modlitwy. Po przekazaniu mapek z trasą rajdu od organizatora, wyruszyliśmy leśnym szlakiem do naszego celu, czyli zabytkowego pałacyku w Słubicach, gdzie czekał nas poczęstunek w postaci dań z grilla, oraz miejscowe wyroby: powidła, dżemy, ciasta drożdżowe.

Podczas pikniku dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy historycznej i  pomimo trudnych pytań, zdobyły ciekawe nagrody: książki i maskotki. Każdy z uczestników rajdu dostał również imienny dyplom – jako pamiątkę z tego wydarzenia.

Idea czynnego, aktywnego wypoczynku jest bardzo ważna, a dodatkowym atutem jest integracja ze środowiskiem lokalnym oraz poznanie walorów gminy i okolicznych miejscowości. W tym dniu wraz z dziećmi przejechaliśmy około 35 km. 

Wychowankom taka  forma wypoczynku bardzo się podoba,  planujemy wspólnie kolejne wycieczki rowerowe, obierając za cel interesujące miejsca na terenie gminy.

facebook_page_plugin

© 2018 powgizyce.pl

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok