• heart.jpg
  • slide1.jpg

Spotkanie z policją

09.04.2019r gościliśmy w naszej placówce funkcjonariuszy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sochaczewie.

Policjanci rozmawiali z wychowankami placówki o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Udzielili również  ważnych informacji dotyczących konsekwencji prawnych  za udzielanie i handel środkami odurzającymi oraz skutkach  zdrowotnych związanych z zażywaniem tych środków oraz substancji niewiadomego pochodzenia.

Wychowankowie dowiedzieli się, że producenci i sprzedawcy tych substancji kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie zdrowie i życie. Podopieczni uzyskali informację jakie substancje mogą znajdować się w składzie owego środka  niewiadomego pochodzenia i co może stać się z ludzkim zdrowiem po zażyciu trujących substancji.

Mamy nadzieje, że rozmowa z funkcjonariuszami Policji oraz ostrzeżenie o konsekwencjach sięgania po  omówione środki na długo zapadnie w  pamięci naszych wychowanków i będzie dla nich przestrogą.

 Luiza Szcześniak, Dorota Idźkowska

facebook_page_plugin

© 2018 powgizyce.pl

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok