• heart.jpg
  • slide1.jpg

Tradycją już się stało, że co roku nasze dzieci wykonują palmę na konkurs organizowany przez miejscową parafię.

Przygotowania palmy rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej, od wykonywania kolorowych kwiatów z bibuły. Zaś w sobotę od samego rana rozpoczęliśmy tworzenie naszej palmy. Dziewczyny wraz z chłopcami upinali wcześniej nacięte gałązki bukszpanu, mocowali kwiaty.

Było przy tym dużo pracy, ale też zabawy  i radości oraz możliwość rozmowy z dziećmi na temat zbliżających się świąt i tradycji z nimi związanych.  Po kilku godzinach nasza palma wreszcie była skończona.

W Niedzielę Palmową wraz z wychowawcą dumnie stanęliśmy z naszym dziełem w kościele, co nie było takie proste, gdyż palma była bardzo wysoka i ciężka. 

Wybrane przez księdza proboszcza jury, zdecydowało naszej palmie przyznać I miejsce, ze względu na walory estetyczne oraz fakt, że nasza palma była najwyższa.

 D. Idźkowska, L. Szcześniak, A. Fabiańczyk

 

09.04.2019r gościliśmy w naszej placówce funkcjonariuszy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sochaczewie.

Policjanci rozmawiali z wychowankami placówki o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Udzielili również  ważnych informacji dotyczących konsekwencji prawnych  za udzielanie i handel środkami odurzającymi oraz skutkach  zdrowotnych związanych z zażywaniem tych środków oraz substancji niewiadomego pochodzenia.

Wychowankowie dowiedzieli się, że producenci i sprzedawcy tych substancji kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie zdrowie i życie. Podopieczni uzyskali informację jakie substancje mogą znajdować się w składzie owego środka  niewiadomego pochodzenia i co może stać się z ludzkim zdrowiem po zażyciu trujących substancji.

Mamy nadzieje, że rozmowa z funkcjonariuszami Policji oraz ostrzeżenie o konsekwencjach sięgania po  omówione środki na długo zapadnie w  pamięci naszych wychowanków i będzie dla nich przestrogą.

 Luiza Szcześniak, Dorota Idźkowska

W celu polepszenia funkcjonowania oraz zapewnienia atrakcji wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach zaadoptowaliśmy jedno z pomieszczeń na salę zabaw z elementami do integracji sensorycznej, która będzie służyła także starszym wychowankom jako sala do zajęć dodatkowych, samoobrony czy zumby.

 

Bardzo dziękujemy darczyńcom za wsparcie : Stowarzyszeniu "Ulice na tor", TUiR WARTA wraz z sochaczewskimi oddziałami, I Oddziałowi Santander Consumer Bank w Sochaczewie i ich pracownikom.

facebook_page_plugin

© 2018 powgizyce.pl

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok