• heart.jpg
  • slide1.jpg

Na zaproszenie Stowarzyszenia Sochaczewskie Fiaty 126p, 23.01.2020 roku grupa wychowanków z naszego domu wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem, autorem książek podróżniczych Panem Arkadym Pawłem Fiedlerem. Jest on wnukiem Arkadego Fiedlera, wybitnego pisarza i podróżnika. Po 11 latach rzucił karierę korporacyjną w Londynie, aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Jest pasjonatem podróży samochodowych, producentem filmów podróżniczych i fotografem. Realizuje wymyślony przez siebie projekt filmowo-podróżniczy „PoDrodze”, w ramach którego odbyły się trzy wyprawy: w 2009 r. Maluchem (fiatem 126p) wzdłuż granic Polski, w 2014 r. Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic) i w 2016 r. Maluchem przez Azję. Właśnie o tej ostatniej podróży opowiadał przez ponad godzinę. Podróż przez Azję „maluszkiem" trwała 92 dni. Wszyscy z zapartym tchem słuchali opowieści o przygodach jakie były udziałem Pana Fiedlera podczas ekscytującej podróży przez Azję. 

 

18 grudnia, w ramach Programu Profilaktycznego, odwiedzili placówkę szczególni goście.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej w Sochaczewie, wystąpili przed wychowankami z krótką prelekcją.

W rozmowie poruszono szczególnie tematy odpowiedzialności karnej nieletnich, zachowania wskazujące na niedostosowanie społeczne, przemoc rówieśniczą itp.

Dzieci i młodzież wysłuchali policjantów z dużym zaciekawieniem, otrzymując od nich wiele słów wsparcia, życzeń z okazji zbliżających się świąt.

W podziękowaniu dzieci wręczyły choineczkę własnoręcznie wykonaną, która przystroi nową siedzibę Komendy Powiatowej, do której zostaliśmy zaproszeni na lekcję edukacyjną.

Wych. L. Szcześniak, D. Idźkowska

21 stycznia 2020 r. na zaproszenie Wójta Jana Pawła Kraśniewskiego, wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach mieli kolejną wyjątkową okazję do zaprezentowania Bajkowych Jasełek. Tym razem z okazji święta Babci i Dziadka oraz uroczystego zainaugurowania działalności Gminnego Klubu Seniora w Iłowie. Uroczystość zgromadziła wielu gości, wśród których byli, m.in. starosta Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, radni i dyrektorzy jednostek.  Wychowankowie otrzymali ogromne brawa od licznie zgromadzonych gości.

8 grudnia na zaproszenie firmy PGE Energia Odnawialna i Fundacji Jakuba Wesołowskiego, grupa 14 -tu wychowanków placówki odwiedziła Hotel Brant pod Warszawą.

Podczas imprezy dzieci miały okazję spotkać się i porozmawiać z głównym organizatorem czyli Kubą Wesołowskim, znanym i lubianym aktorem oraz jego przyjaciółmi znanymi z TV.

Można było poznać sztuczki magiczne, najmłodsi mogli przenieść się w krainę baniek mydlanych. Podczas całego dnia spędzonego w hotelu, wychowankowie mieli zapewniony poczęstunek, zarówno ten pożywny jak i ogrom słodkich babeczek, czekoladek, ale również zdrowych batonów i przekąsek przygotowanych przez Annę Lewandowską.

Ustawiona w głównym holu ścianka- była idealną okazją, aby zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z celebrytami: aktorem ,sportowcem, dziennikarzem, piosenkarką.

Możliwość uczestnictwa w tak prestiżowej imprezie, zawdzięczamy przedstawicielom PGE Energia Odnawialna, która po raz kolejny nie zawodzi i zapewnia dzieciom fantastyczny czas wolny, za co serdecznie dziękujemy.

Wychowawcy: D. Idźkowska, L. Szcześniak

Podkategorie

facebook_page_plugin

© 2018 powgizyce.pl

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok